برگزاری اولین دوره جایزه ادبی گوزن زرد با حضور نویسندگان کودک و نوجوان

در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان و شناخت علائق و نیازهای مطالعاتی آنها، پنجشنبه ۱۶مهرماه امسال اولین دوره جایزه ادبی گوزن زرد با حضور اعضای انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، نویسندگان و مترجمان این حوزه در محل این انجمن برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی شرکت شیوا (شیبا)، داوری در مورد کتاب‌های تألیفی و ترجمه‌شده در این زمینه توسط والدین و فرزندان آنها انجام می‌شود، چراکه کودکان و نوجوانان به عنوان مخاطبان این کتاب‌ها می‌توانند بهترین قضاوت را در مورد محتواهای تولیدی داشته باشند.

این جایزه مستقل به ارزش یک میلیون تومان برای کتاب برگزیده کودک و نوجوان در نظر گرفته شده است و داوری در مورد کتاب‌های منتشرشده توسط خانواده‌ها عامل تمایز این جایزه ادبی از سایر جوایز و دوره‌هایی است که در این زمینه برگزار می‌شود.

به گفته مدیر بازاریابی شرکت شیوا، حمایت از این برنامه در راستای رسالت سازمانی شرکت به منظور ترویج سبک زندگی سالم و فرهنگ کتابخوانی در بین خانواده‌ها و با تمرکز بر روی موضوع کودکان صورت گرفته است.

خانواده‌های علاقه‌مند از سراسر کشور، پس از ارسال فراخوان جهت حضور در این دوره ثبت‌نام کرده‌ و به عنوان داور از میان کتاب‌هایی که توسط کارشناسان این حوزه انتخاب شده به مطالعه و داوری آثار می‌پردازند. این برنامه سبب شده که بسیاری از خانواده‌ها به طور جدی‌ به ضرورت حضور کتاب‌های مفید در برنامه روزانه کودکان خود پی ببرند.

در این مراسم که در محل انجمن نویسندگان کودک و نوجوان واقع در خیابان سمیه برگزار می‌شود، به پدیدآورندگان کتب منتخب جایزه اهدا می‌شود و برای خانواده‌های شرکت‌کننده نیز برنامه‌های سرگرم‌کننده‌، نمایش عروسکی و داستان‌خوانی در نظر گرفته شده است.

One thought on “برگزاری اولین دوره جایزه ادبی گوزن زرد با حضور نویسندگان کودک و نوجوان”

  • قابل تقدیر است که مخاطب محور عمل میشود. من کتابفروشی کوچکی دارم و چندان هم با این دستگاههای دیجیتال آشنا نیستم چون متولد دهه ی ۳۰ هستم. اما دوست داشتم بودم، و مشتریهای کوچک و نازنینم که روزها،صبح اول وقت با ۱۰۰۰تومن در دستشان به اتاق ما که در یک مهد قرار دارد میآیند و کتاب میخرند، در جریان این انتخاب و مسابقه بودند و نظر میدادند. گوش به زنگ خواهم بود برای فراخوان بعدی.

    خانم سینایی عزیز، سلام.
    از محبت‌تان سپاس‌گزارم و به همت و علاقه‌تان درود می‌فرستم. خوش‌حالم برای بچه‌های کوچکی که به لطف شما می‌توانند کتاب بخرند و با کتاب‌ها دوست شوند.
    همین‌که دوره‌ی جدید شروع شد، خبرتان می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *