مشارکت والدین در انتخابات لاک‌پشت پرنده

«لاک‌پشت پرنده» طرح انتخاب بهترین کتاب‌های کودک از نظر پدرها و مادرها و بچه‌ها را اجرا می‌کند.

محمود برآبادی – سخن‌گوی داوران لاک‌پشت پرنده – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: دبیرخانه لاک‌پشت پرنده این طرح را با هدف ترویج کتاب‌خوانی و مشارکت دادن والدین و کودکان در انتخاب کتاب‌های مناسب برگزار می‌کند.

این نویسنده گفت: پدرها و مادرها و کودکان پنج تا هشت‌ساله‌ در هر کجای ایران می‌توانند داور این طرح باشند و کتاب‌هایی را که به فهرست لاک‌پشت پرنده راه یافته‌اند بخوانند و از بین آن‌ها انتخاب کنند. البته این انتخاب تنها از کتاب‌های خردسالان و کتاب‌هایی که والدین برای کودکان خود خوانده‌اند، خواهد بود.

بر اساس این طرح، والدین برای خواندن کتاب‌ها و اعلام نظر حدود یک ماه، فاصله‌ بین دو جشن فصلی، فرصت خواهند داشت. آن‌ها باید نظرشان را درباره‌ کتاب‌هایی که با کودک خود خوانده‌اند و پسندیده‌اند، اعلام کنند.

در هر فصل یک کتاب تألیفی و یک کتاب ترجمه به انتخاب مادرها و پدرها و بچه‌ها انتخاب می‌شود و در جشن امضای فصلِ بعد از آن‌ها تقدیر خواهد شد.

در نخستین دوره‌ برگزاری این طرح، پدرها و مادرها می‌توانند تا پانزدهم مهرماه به عنوان داور در این طرح ثبت‌نام کنند. خانواده‌های علاقه‌مند می‌توانند برای ثبت نام اطلاعاتی مانند نام و نام‌خانوادگی، سن و تحصیلات، نام فرزند، سن فرزند، تحصیلات فرزند، آدرس و تلفن، ای‌میل، نام کاربری در شبکه‌های اجتماعی و همچنین چگونگی آشنایی‌شان با این طرح را به نشانی lakposht@pazhuheshnameh.ir بفرستند. همچنین در صورت تمایل می‌توانند یک قطعه عکس از فرزندشان در حال مطالعه بفرستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *